MILÁN

Víkend v Milánu byl takový spontánní nápad. Viděli jsme levné letenky u Ryan Air, tak jsme se rozhodli vyrazit. Ubytování v centru bylo poměrně drahé. Zvolili jsme hotel nedaleko centra. Hotel NEO byl asi 20 minut metrem od centra. Hned u hotelu byla autobusová zastávka a pak jsme přestoupili na metro. V hotelu mají i shuttle bus do centra a máte to přímo.

Z letiště jsme se do centa dostali metrem, které tady jezdí. Všimněte si jedné zajímavosti, metro nikdo neřídí (nebo alespoň to naše bylo automatiko). Přišli jsme si jak v budoucnosti :D. Lístky na metro jsou nutností, jinak se do metra nedostanete (pokud by chtěl někdo ušetřit :D). Pokud se chystáte hodně jedzit metrem, tak je určitě lepší si koupit vícedenní jízdenku.

Jídlo, kávu a croasanty si v Milánu užijete. Italská kuchyně je prostě skvělá. Najíte se zde za podobné ceny jako u nás

Celkově Milán nemá tolik atrakcí, alespoň podle mě. Ale je to moc hezké a inspirativní město. Zde je pár tipů, kam se podívat.

Katedrála Narození Panny Marie

Katedrála je opravdu nádherná. Má krásně světlou barvu a je bohatě zdobená. Když si zakoupíte lístky, tak se můžete podívat i dovnitř. Lístky si můžete zakoupit i online (bývají levnější). Dají se koupit i speciální lístky, se kterými se můžete podívat na střechu katedrály. Uvidíte pohled na město z ptačí perspektivy a zblízka si prohlídnete sochy, věžičky a další zdobení.

Kolem katedrály je i mnoho pouličních umělců. Je to pak příjemné posezení :).


Galerie Viktora Emanuela

Na náměstí je toho více než jen katedrála. Hned vedle se nachází galerie, kde najdete luxusní butiky světoznámých značek. Takže pokud je vaše kapesné vysoké, můžete vyrazit nakupovat :D. Určitě se jděte podívat dovnitř a koukněte se vzhůru. Je zde krásný prosklený strop.

Podél katedrály pokračuje nákupní ulice, kde najdete i normální obchody, které jsou i u nás. Mimo ty i italské obchody, které jsou v normální cenové relaci a mají zajímavé věci :). Můžete si dát i něco dobrého k jídlu třeba pravou italskou pizzu a nebo zvolit klasický McDonald :D. Samozřejmě na hlavní ulici budou restaurace o něco dražší. My jsme měli kousek za galerií pizzu do ruky, kde byla šílená fronta Italů. Fronta nás samozřejmě zaujala a naznačila nám, že je to asi dobrá pizza. Takovej italskej McDonald, ale pizza byla výborná!

Pokud máte rádi architekturu, tak mám pár tipů: renesanční tvrz Sforzesco s krásným parkem, kde je i vyhlídka na celé Milano.

Nebo třeba křesťanský kostel Basilica San Lorenzo Maggiore a románský kostel Basilica di Sant’Ambrogio.

Pro fotbalové nadšence, jako je můj přítel, je nedaleko fotbalový stadion San Siro, kde můžete jít i do kabin v rámci prohlídky. Dostanete se tam z centra metrem i tramvají za zhruba 20min.


Navigli

Navigli je čtvrť, která je v obležení vodních kanálů (Naviglio Grande a Naviglio Pavese). Přes den je to poklidná čtvrť, ale po setmění se to tu promění ve stylové místo, kde jsou bary, obchůdky, sekáče, světýlka a příjemná atmosféra. Určitě si zajděte na ,,aperitivo„, kde k pití dostanete fingerfoods (jednohubky) zdarma. Italové si na to potrpí :).

Mně se čtvrť Navigli líbila možná nejvíce z celého Milána. Všude bylo takové příjemné rušno, krásné restaurace, které úplně lákaly na drink. I okolí je velice pěkné a oproti luxusnějšímu centru Milana je to tady umělecké a pohodové a dostupné. Takový pravý opak. Můžete jít buď pěšky z centra a nebo tramvají.

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *