TIPY NA DOKONALOU SNÍDANI V PRAZE

Pokud bych si měla vybrat jedno jediné jídlo dne, tak bych si vždycky vybrala snídani. Miluju snídaně na sladko, na slano, ovocné… Nejvíc mám ráda tu ranní pohodu, ještě když je venku hezky. Hned je ten den lepší.

Hrozně bych si přála se takhle scházet pravidelně se svými přáteli. Dát si brunch. Popovídat si a užít si dobré jídlo. Ano, jako ve filmu :D. V reálu je to tak, že chodíme s kamarádkou na snídani před prací. Vybíráme proto bistra, kde otevírají v 8h a na minutu přesně stojíme před dveřema a čekáme až otevřou (milovala bych takové zákazníky, jako jsme my :D). Jelikož máme na snídani cca hodinku, tak není čas nechodit na čas :D.

Pokud je tu také někdo, kdo je milovník snídaní, tak tady je pár tipů:

IF café

Pamatuju si, jak jsem do této kavárny začala chodit. Byla to asi první opravdová a stylová kavárna, kterou jsem navštívila. Hrozně se mi líbilo, že kávu přinesou na dřevěném tácku. Člověk si opravdu přišel jak luxusní kavárně. Tehdy byla jedna jediná pobočka na Tylově náměstí a měli pouze dezerty. Dezerty byly úplně jiné, než ty klasické v každé cukrárně. Později začali dělat i snídaně a asi tam moje obliba ve snídaních vznikla.

Momentálně se původní IF café rozdělila na If café a IPPA caffé, ale menu i dezerty mají podobné. IF café je ve Werichově vile na Kampě (Praha 1) a IPPA café má více poboček po Praze. Mně osobně se nejvíce líbí ve Werichově vile. Má to tam své kouzlo. Sedíte v malé kavárně přímo na Kampě a jste obklopeni starou Prahou a zelení.

Většinou si tu dávám omeletu, ale i jejich buchtičky se šodó stojí za hřích :D. Dezerty jsou nápadité a výborné!


MÍSTO

Jelikož to mám asi 5 minut od práce (Praha 6) a mívám tu pracovní schůzky, tak tu jsem docela často :D. V této kavárně používají občas netypické suroviny a míchají různé chuti. Třeba jednou jsem tu měla omeletu s dýní a byla skvělá.

Většinou tu skončím u franzouzského toustu s mascarpone. Ten vám tu ale snad nikdy nedají stejný :D. Vždy je tam něco jiného a sezóní ovoce. Výborná je i anglická snídaně.


CAFÉ ZÁHORSKÝ

Když už jsme u bister, které jsou nedaleko mojí kanceláře (Praha 6). Tak je to i Café Záhorský. Miluju jejich McZáhorák s vaječnou omeletou.


LASKAVÁ

Tak přesně v Laskavé (Praha 2) stojíme vždy v 8h před dvěřma a čekáme, až nás pustí dovnitř :D. Poslední dobou to tady mám asi nejradši. Mají to nádherně zařízené, skvělé jídlo a jsou tu moc milí. Je tu venkovní sezení a také vnitroblok s krásným klidem. Ať si dáte cokoliv, tak budete nadšeni. V bistru se inspirují v zahraničí a na menu je to opravdu vidět :).


LOVELY DAY

Malé bistro na Praze 7 je opravdu útulné. Často zde potkáte i paní majitelku, která si toto místo opravdu opečovává. Bylo to asi první bistro, kde mě učaroval design. Je to tu sice malinké, ale stojí to za to. Mají tu skvělé snídaně, ale i hlavní jídla i polední menu.


DVOREK KARLÍN

Nedávno jsem v Karlíně (Praha 8) narazila na toto poněkud zapadlé bistro, které ale stojí za návštěvu. Na výběr toho mají opravdu mnoho. Já klasicky preferovala sladkou snídani a byla senzační! Musím říct, že to byla opravdu velká porce. Na talíři vše vypadalo nádherně. Ostatně i samotné nádobí se mi líbilo :D.

Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *