MALAGA, GIBRALTAR, ESTEPONA, MARBELLA

Kdo by nemiloval cestování. Baví mě hledat místa, kam se chci podívat a plánovat dovolenou. Mám ráda ty dny před odjezdem, kdy na poslední chvíli házím věci do kufru a pak s ním vyrážím z domova. Líbí se mi poznávat nová místa a vždy tím načerpám energii.

Díky covidu nebylo moc příležitostí zažívat tento pocit. Nemělo cenu plánovat, protože člověk nikdy nevěděl, co nového si na nás vymyslí. V květnu už začínala být opravdu cestovatelská krize. Tak moc jsem někam chtěla, že jsem snad každý den hledala letenky a jaké jsou možnosti vstupu. Proto cesta do Španělska přišla asi za minutu dvanáct :D. Akce to byla rychlá a o to víc jsme se s kamarádkou těšily.

Kufry byly sbalené až den před odletem. Nemohly jsme nic zakřiknout :D. Až když jsme stály na letišti, jsme si oddechly, že to vypadá, že opravdu odletíme. Narvat do příručního zavazadla věci na týden, byla opravdu výzva (nejsme prostě kluci). Musely jsme oželet plno věcí, ale říkaly jsme si, že alespoň bude důvod si to koupit :D.

MALAGA

Když jsme přiletěly do Malagy, tak jsem si přišla jak poprvé na dovolené. Roušky se tu sice nosily poctivě, ale nám to bylo úplně jedno, pro nás najednou jakoby covid nebyl. Z letiště jsme se dostaly do centra metrem, které má zastávku hned u východu z letiště. Za cca 20 minut jsme byly v centru a táhly se s kufry do hotelu. Velký plus hotelu dáváme za velký repráček na bluetooth! Takový by měl být všude. Hotel byl hned v centru a bylo to kousek k moři. Dokonce jsme se donutily i k rannímu výběhu :D.

Malaga je krásné histrorické město, na které Vám stačí klidně i jeden celý den. Je zde krásná promenáda přes marinu až na pláž a vyhlídka s historickými hradbami. I v květnu se tu už dalo koupat, tak jsme neváhaly a vyrazily na pláž. Muselo to být přeci vidět, že jsme byly u moře, tak máme po ruce vždy přitahovák na slunce. Nojo, ale trošku nám nedošlo, že po lockdownu a žádném cestování jsmě obě bílé jako mozzarely. Tak jsme se první den spálily takovým způsobem, že jsme další den nemohly vylézt ani na balkon. Furt jsme se utěšovaly tím, že to zhnědne (snad). Naštěstí zhnědlo, ale byl to boj!

Před odletem jsme si rezervovaly auto v půjčovně hned u letišti, abychom ho tam mohly i vrátit. Půjčovna Marbesol měla super ceny a nechtěla žádný deposit. Stačilo mít pouze kreditní kartu, kde za vás ručí banka. Pokud ji nemáte, tak vám auto nepůjčí. Samozřejmě bychom to nebyly my, kdybychom nešly do jiné půjčovny a neudělaly tam halo, že nemají naši rezervaci. Pak nám došlo, že jsme v jiné půjčovně se skoro stejným názvem. Fiatek 500, kterého jsme měly mít to sice nebyl, ale velké SUV nám to vynahradilo :D. Hlavně, že to nebyl Fiat Panda, kterého byla plná půjčovna.

ESTOPONA

Zbytek dovolené jsme byly ubytované v Esteponě v aparmánech , kde jsme měly k dispozici celý byt s terasou. Byly to malé dvoupatrové apartmánky s výhledem na moře. První seznámení s naším novým místem nebylo úplně ideální. Jelikož jsme byly spálené po pekelném opalování, tak jsme si celé tělo a obličej namazaly bílým jogurtem. Jakmile to začalo zasychat, tak jsem se chtěla jít vykoupat. Jdu do sprchy a teplá koupel se nekonala. Místo toho tekla totálně ledová voda, pod kterou se mi zamozřejmě nechtělo. Tak jsme si hodinu počkaly na opraváře, až se na nás bílý jogurt začal drolit. Další super zážitek byl, když nám pán ukazoval jak funguje plynový gril. Omylem nám nechal plyn puštěný a my si toho všimly až za tři dny při grilování. Nevadí :D…

Estepona je krásná. Pokud máte rádi dlouhé uličky, kytky a malovaná okna, tak se vám tu bude líbit. My byly nadšené. Esteponu lemuje dlouhá pláž s promenádou a vidíte na otevřené moře. Jeden den jsme se překonaly k běhu a viděly jsme hejno delfínu, jak vyskakují z vody a nad nimi létají racci. Na to nikdy nezapomenu.

MARBELLA

Díky půjčenému autu jsme mohly vidět více míst. Byly jsme v Marbelle, kde jsme se prošly historickým centrem, daly si palačinku a pak popojely na pláž Playa Puente Romano. Sice to není odlehlá pláž, kde byste leželi samy, ale i tak se nám tu líbilo. Jsou tu krásné beach bary, luxusní restaurace a hezký přístup do vody.

GIBRALTAR

Další dny jsme jezdily na výlety nedaleko Estepony. Nejvíc jsme se těšily na vyhlídku na Gibraltaru, která je domovem Makaků. Bylo to úžasné. Díky covidu bylo všude málo turistů, což nám potvrdil i řidič, který nás na vyhlídku vyvezl. Doporučuju si zakoupit výlet na vyhlídky, který zakoupíte hned u vstupu na lanovku. Nás stál výlet s řidičem asi 30 Euro, ale měly jsme v tom zaplacené i jednotlivé vstupy na vyhlídky i právě k Makakům (jinak se to platí zvlášť). Jelikož nikde nebyli žádní turisti, tak jsme měly asi hodinovou zastávku u mláďat Makaků. V celém parku je zakázáno je krmit. Pouze řidič jim může dát menší pamlsek a vy se s nimi můžete vyfotit. Taky jsem chtěla hezkou fotku, tak mi vylezla rovnou na hlavu :D.

Na Gibraltaru si určitě dotankujte plnou nádrž! Je to tu mnohem levnější než ve Španělsku, jelikož se jedná o bezcelní zónu. Gibraltar patří Velké Británii, nezapomeňte si doklady. My jsme si tady přišly jak v Londýně. Mají tu typické červené telefonní budky a slyšíte tu britskou angličtinu. Naštěstí jsme zde nechytly žádnou dopravní kolonu, které tu jsou běžné. Hlavně v turistické sezóně. Hlavní a jediná příjezdová silnice na Gibraltar vede přes přistávací dráhu a tak se klidně může stát, že půl hodiny stojíte v autě a čekáte na otevření.

Po cestě z GIbraltaru je krásná pláž Playa de Getares, která je pravým opakem Marbelly. Je zde klid, příjemný vítr a pohoda. Zaparkujete hned u pláže a můžete relaxovat. Tyhle pláže máme rády :).

Když píšu tenhle článek, tak bych se sem hned vrátila. Byla to dovolená, kterou jsem si užila trošku jinak. Byla jsem tak moc ráda, že jsem znovu zažívala nadšení z jiné země, tepla, moře… Tak moc mi to chybělo a o to víc jsme si to užily.

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *