KRYŠTOFOVO ÚDOLÍ

Mám ráda podzim. Líbí se mi, jak je vše barevné a je cítít zima ve vzduchu. Když k tomu svítí sluníčko a je to správné babí léto, tak si tento čas užívám.

V Česku máme tolik krásných míst, kam můžete vyrazit. Třeba nedaleko Liberce se nachází údolí, kde si chvíli budete připadat jako v pohádce. Náš nedělní výlet začal trošku neplánovaně :D. Táta si pořídil nové auto a my jsme u snídaně nadhodili, že by nás mohl někam vyvézt. Nejdřív jsme chtěli jet jen kousek od nás, ale nakonec jsme zastavili až v Kryštofově údolí.

Když jsme vyjeli ze slunečné Prahy, tak najednou mlha. Prostě počasí jak naschvál. Těsně před Libercem se udělalo naštěstí krásně a před námi se otevřelo Kryštofovo údolí. Vesnička se nachází v dolíku a je obklopena krásnými lesy. Na kopečku je kostelíček, který má krásně malovaný strop a každou neděli zde probíhá bohoslužba. Úplně zde vidím nějakou tipickou vesnickou svatbu v krojích.

Na to jak je vesnička malinká, tak je tu k vidění opravdu docela dost. Je zde orloj, který má 22 dřevěných soch. Je zde již od roku 2000 a jeho důvod byla nákladná likvidace staré trafostanice. Orloj je opravdu moc hezký a s výhledem na krajinu je to hezká podívaná.

Určitě nevynechejte muzeum hraček, vánočních ozdob a zmenšeného modelu Kryštofova údolů ve druhém patře místní hospůdky. Prý je tu super, bohužel my přišli zrovna, když se na dveře dala cedule ,,Pro nemoc zavřeno.“. Takže smůla :).

Jelikož nás přepadl hlad, tak jsme zaskočili do místní cukrárny U ježka, kde se zastavil čas. Byla to cukrárna jak ze starého filmu a koláče byly neskutečné!

Z Kryštofova údolí už je to jen kousek třeba na lyže na Ještěd a nebo do aquaparku Babylon. Pamatuju si, když jsem byla malá a aquapark byl pro nás jak druhé Vánoce :D.

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *