Pokud už jste četli Můj příběh, tak víte, že mě moje cesta zavedla do Kosmetiky HB. V Kosmetice pracuju již třetím rokem a stále jsem do práce zapálená. Za ty tři roky se mnohé změnilo. Z balení balíčku mám na starosti chod celého e-shopu a na některé procesy už pouze dohlížím :). Co všechno jsem se zde naučila a jaké chyby se mi podařilo udělat, vám určitě rozepíšu příště. Dnes vám chci vyprávět o tom, jak jsem díky práci poznala Izrael.

V tuto chvíli mám za sebou tři dovolené v Izraeli a jednu poznávací plánuju se svými rodiči, které sice přesvědčila až Veronika Žilková svým cestopisným dokumentem na ČT1, ale beru to na sebe!

Od té doby, co pracuji s Petrou (majitelka Kosmetiky HB), která Izrael miluje a je tam jako doma, jsem se s touto zemí začala seznamovat. Nejprve jsem se seznámila s izraelskou kosmetikou, poté s izraelským jídlem a nakonec s Izraelem samotným.

TŘIKRÁT V IZRAELI BĚHEM JEDNOHO ROKU.

V březnu roku 2018, jsem měla možnost se do Izraele podívat na vlastní oči. Poznala jsem krásy podmořského světa v Ejlatu, neskutečné salátky v místní restauraci a nechala se nadnášet Mrtvým mořem. Každý jste určitě někdy zažil pocit, když se někam těšíte a ono je to nakonec stokrát lepší. Přesně takhle jsem se cítila v Izraeli. Zamilovala jsem se do tepla, nekonečných pouští, milých lidí, senzačního jídla a krásy podmořského světa.

V říjnu téhož roku, jsem se procházela po Tel Avivu. Slunečné plážebary na pláži, hudba, velké tržiště a tuňákový salát v Caffe Aroma…. Jestli hledáte místo, kde si ráno zaběháte na pláži. Dopoledne budete chytat bronz. Odpoledne se budete procházet historickou částí Jaffy a večer si zajdete na dobrou večeři a dáte drink v místním baru, tak je Tel Aviv pro vás! V Tel Avivu to opravdu žije. Lidé tu sportují a díky tomu vypadají opravdu dobře. Jeden tip pro nezadané: vyzkoušejte aplikaci Tinder. Určitě si vyberete :). Pokud chcete opravdu poznat toto město, tak vám víkend stačit nebude. Ideální jsou 4 celé dny, kdy si můžete projít město, zažít atmosféru HaCarmel marketu a plno dalších atrakcí, které Tel Aviv nabízí.

V prosinci (zase téhož roku) jsem slavila Nový rok v izraelském letovisku Ejlat. Přiznám se, že tento den, kdy má snad každý za úkol slavit, nemusím. Ale pokud bych měla každý Nový rok strávit u moře, tak to klidně zvládnu :).  Tentokrát jsem k výběru právě této destinace přemluvila svoji kamarádku Aničku, které je můj spolehlivý parťák na cestování. Rozhodly jsme se v podstatě na poslední chvíli a 26.12. jsme seděly v letadle směr teplo.

Nebudu lhát…v Izraeli touto dobou není úplně velké hic (asi 24 stupňů), ale na šaty a hupsnutí do vody to stačí. Ale má to své výhody, nemusíte váhat jestli ležet u moře a jet na výlet. Až při této návštěvě jsem se konečně podívala i do historického Jeruzaléma. Musím říct, že jsem asi nikdy necítila emočně silnější zážitek než u Zdi nářků. Nedovedu to vysvětlit, ale v tu chvíli se mi chtělo brečet. Byl to tak obrovský zážitek vidět ženy kolem mě, jak sedí a modlí se, že jsem jen stála a koukala. Pokud někdy navštívíte Izrael, tak Jeruzalém si určitě zařaďte mezi výlety.

ŠALOM! ZASE SE VRÁTÍM.

Každému bych přála poznat Izrael, tak jako jsem ho poznala já. Jako krásnou a bezpečnou zemi, plnou možností a nezapomenutelných vzpomínek. Vždy se těším až znovu přistanu v Izraeli a uslyším ,,ŠALOM“ (izraelský pozdrav).

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *