Proč Garda? Protože je to moje místo. Je to místo, kam se vždycky ráda vracím a klidně bych sem jezdila každý rok. Jezero Garda je největší v Itálii a je tak velké, že se Vám zdá, že koukáte na volné moře. Na tomto místě je skvělé, že jste u vody, navštěvujete krásná města, ale další si den si můžete odskočit na túru do hor.

Poloha jezera má také vliv na to, že voda nemusí být na všech místech stejně teplá ani čistá. Pokud pojedete do oblasti Sirmione, tak bude voda pravděpodobně teplejší než voda u Rivy del Gardy. Tam je to teda ledárna!  Tento rok měla voda teplotu i 16 stupňů. Je to ovlivněno také tím, že v těchto místech do jezera přitéká potok z hor.

Nutno říct, že Garda není jedna z nejlevnějších destinací. I když zde chybí moře, tak je velice vyhledávaným místem turistů, Italů, ale také sportovních nadšenců. Jelikož zde nejsou žádné náročné kopce (mimo hory), tak je zde mnoho cyklistů a také windsurfařů (hlavně u Rivy). Pokud jsou zde nějaká levnější ubytování, tak jsou většinou rychle obsazená. Doporučuji si ubytování rezervovat dopředu. Je zde i mnoho kempů, které mohou vycházet levněji.

Jaká místa stojí za to na Gardě navštívit?

Riva del Garda

Rivu jsme si zamilovali. Zaprvé má krásný výhled na ,,volné moře“ a hlavně ji lemují hory a to prostě dodává úplně jiné kouzlo. Malé městečko Riva del Garda je velice krásné a živé. Můžete si dát kávu s výhledem na vodu, ale také se zašít do místních uliček a vychutnat si výbornou italskou kuchyni. Na Rivě je skvělé, že se můžete po pobřeží projít až do blízkého městečka Torbole. Celá cesta vede po chodníčku u pláže a je to velice hezká procházka nebo třeba ranní výběh :).

Když jsme byli poprvé u Gardy, tak jsme si zabookovali ubytování v hotelu Villa Rina. Tak moc se nám tu líbilo, že se sem vždy vracíme a tento rok jsme tu dokonce byli 5 dní a vyjížděli na výlety. Vždy tu k nám jsou velice milí, dávají nám i tipy na výlety a hlavně je zde možnost půjčit si kola a to v rámci ubytování. Ubytování je v klidné části na okraji Rivy. Na kole se do centra Rivy dostaneme za 10 minu a pěšky za 20 minut.


Limone sul Garda

Městečko v hoře. Tak bych popsala Limone. Limone, už název napovídá, je město citronů. Citrony jsou tu všude…na stromě, v dárkových předmětech, v limonádě… Město Limone se díky nim proslavilo a stalo se z něj místo vyhledávané turisty. My jsme ho tento rok navštívili poprvé a byli jsme nadšeni. Do Limone jsme dojeli autem a zaparkovali v garáži přímo u vchodu do centra u moře. Pokud bydlíte v Rivě a máte kola, tak zde vede krásná cyklostezka až do Limone podél moře. Příště chceme do Limone určitě na kole :).

V Limone je i možnost navštívit menší citronovou plantáž ve skále, kde uvidíte citrony ve velikosti dětské hlavy :D. Ano! Opravdu jsou tam i takto velké. Vstup je sice placený, ale poskytne vám krásný výhled na jezero a Limone. Z Limone vyjíždí i výletní loď, která objíždí jezero a můžete s ní objevit krásy Gardy.


Sirmione

S tímto místem jste se už určitě setkali alespoň na fotce. Protože je zde typický baráček, který je porostlý fialovýma květinama. To ale není vše, co Sirmione může nabídnou. Sirmione obklopuje vodní pevnost, která městu dodává pravý nádech historie a voda zde má neskutečnou tyrkysovou barvu. Před městem je velké placené parkoviště, které se ale cca do 12h většinou naplní a vy pak musíte hledat místo jinde. Nebo to asi byl jen náš případ.

V Sirmione je zmrzlinárna Cento Per Cento, která je proslulá svojí chutí. Když už jsme u toho jídla, tak se určitě zastavte na výbornou citronádu hned u vstupní brány. Je to pojízdný stánek plný citronu a opravdu to za to stojí :). Když jsme zde byli poprvé, tak jsme došli až na konec Sirmione podél pobřeží, kde bylo i krásné koupání a občas zde bylo cítit síry, která tu vyvěrala.


Lazise

Do Lazise jsme tenkrát zajeli vlastně omylem, ale moc se nám tu líbilo. Měli jsme štěstí na místní trhy a tak byl v městě pořádný ruch a samé stánky. I sem se můžete dostat výletním parníkem a nebo si tu lodičku i půjčit.


Peschiera del Garda

I toto město je při pobřeží a určitě ho neminete, pokud máte v plánu objet celé jezero. Je to zase další barevné městečko, které stojí za zastávku. Když bych měla říct, jedno místo, kde je nejhezčí voda, tak to bude právě tady. Když jsme v Peschiere byli poprvé, tak jsme vyrazili na pláž. Najednou jsme viděli nějakou rodinku, jak skáče do (nevím, jak jinak to říct) kanálu, který se táhne až do jezera. Zní to hrozně, já vím :D. Ale ta voda byla neskutečná. Bylo vidět na dno a nikde nikdo nebyl. Z vody vedly schůdky a tak nebyl žádný problém se vykoupat. Je to přesně TADY :).


Verona

Když už budete na Gardě, tak je škoda si neudělat výlet do nedaleké Verony. Město Romea a Julie je kousek  je opravdu krásné. Počítejte, že tu bude víc lidí a možná si chvíli počkáte na slavný balkonek Julie, ale bude se vám tu líbit :). Velice krásná je i vyhlídka z Castel san pietro na Veronu.


Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *