V dnešní době existují online programy snad na všechnoUlehčují nám práci a ještě z ní udělají zábavu. Jelikož se hodně věnuju sociálním sítím a e-shopu, tak budou moje tipy právě z tohoto oboru. Pojďme na to.

  1. CANVA

Canva se vám bude hodit do dalších lekcí například pro tvorbu loga, bannerů a carouselů. Do Canvy se zamilujete. Nemusíte být grafik, nemusíte mít drahé programy… stačí vám pouze registrace do Canvy, která je zdarma (základní využití). Canva má verzi zdarma a nebo profi. Už v základní verzi je mnoho šablonfotektvarů a funkcí. Placená verze vám otevře i šablony a typy písma, které jsou za poplatek (od 1 dolaru). Canva má i vlastní fotobanku, která má fotografie k dispozici zdarma. Pokud potřebujete speciální fotografii, tak je to většinou za 1 dolar.

Na Canvě opravdu najdete šablonu na všechno (sociální sítě, plakáty, obaly knížek, videa, dopisy….). Při každé návštěvě tu najdu něco nového. Skvělé je, že se jedná opravdu o moderní šablony a to mě na tom baví. Jednou si v ní sama udělám i svatební oznámení :D.

2. TINY PNG

Ať už přidáváte fotografie na web či blog a nebo do emailu, tak je potřeba je zmenšovat na menší velikost. Určitě už se vám stalo, že se nevešly do emaily a nebo se dlouho načítaly. Já si je před zveřejněním vždy hodím sem do pandy a snížím jejich velikost.

     3. JPG na PNG

Je známe, že Facebook zmenšuje kvalitu fotografií, jakmile je přidáme a nebo pošleme přes messanger. Abych se tomu vyhla, tak než příspěvek přidám, tak si fotografii převedu do png souboru. Tím, že budou v png se nesníží jejich kvalita. Já používám tento online program ZDE>>> V programu je možné převést fotografiie i na jiné soubory.

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *