Už v minulém roce jsme se s Aničkou zapsaly na kurz aranžování dýní od Kytky od Pepy. Mám ráda kurzy, kde nesedíte u počítače a naopak děláte něco kreativního. Ne vždy je výsledek podle mých představ :D. Ale ten relax, když člověk vypne a dělá něco ,,jen rukama“ je opravdu příjemné.

Jelikož dýně dopadly (kupodivu) dobře. Tak jsme se rozhodly jít další rok na vánoční věnce.

Kurzy od Pepy jsou hrozně fajn v tom, že je vás tu maximálně 12. Každý máte svůj prostor a na každého je čas, pokud potřebuje s čímkoliv pomoci. Moc se nám taky líbí vedení kurzu od Domči a Zity, které se krásně doplňují a dávají kurzu tu správnou atmosféru. Samozřejmě nechybí prosecco a v zimě něco teplého na zahřátí.

A teď k těm vánočním věncům… musím říct, že to je makačka. Možná to bylo i tím, že to byl můj první věnec. Věřím, že když jich uděláte deset, tak už vám ty ruce jedou automaticky :D.

V první části kurzu si slaměný věnec ,,obalíte“ větvemi a vše utahujete drátkem. Pak příjde na řadu ta kreativnější část a to je zdobení. A to je něco pro mě. Musela jsem se hooodně držet, abych ze svého věnce neudělala cirkusový kousek :D. Váhala jsem, jestli věnec udělám na přírodno (pomeranče, skořice….) a nebo upustím uzdu svému zdobení a půjdu do zlata. Ano, zlatá vyhrála.

Měla jsem nějaké inspirace z Pinterestu, ale nakonec jsem je nechala být a jela podle toho, jak se mi zdobení v tu chvíli líbilo. Ale určitě se můžete inspirovat i na internetu, pokud nemáte svoji představu :).

I ten, kdo si v ručních věcech třeba i úplně nevěří. Holky vás krásně navigují a pokud se vám něco nedaří, tak vše se dá opravit či zachránit :). Kurz vánočních věnců může být i moc příjemným vánočním večírkem pro vás i vaše kamarádky. Kurzy se konají v centru Prahy (ulice Kaprova), takže to máte kousek na případné vínko či večeři v Praze. Kurz můžete dát i dárkem, mají dárkové poukazy.

A tady je krátké video z našeho kurzu :).

Už teď se těšíme, jak příští rok vyrazíme znovu. Třeba tentokrát zvolíme něco úplně nového :).

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *