Letiště v Praze má výhodu, že se nachází opravdu na okraji Prahy a jeho dostupnost je velice snadná. Řekneme vám všechny způsoby, jak se dostat na letiště. Pešky se na letiště nedostanete.

Terminál 1 – lety mimo Schengenský prostor

Terminál 2 – ostatní lety

Terminál 3 – pouze soukromé lety


TAXI

Nejpohodlnější způsob, jak se dostat na letiště, je rozhodně taxi. A také nejdražší. Můžete využít Uber, Bolt a nebo důvěryhodné taxi jako je např. AAA , kde vidíte i cenu. Vždy se dopředu zeptejte na cenu, ať pak nejste překvapení.

Počítejte, že cesta z centra Prahy bude stát cca 600Kč a při klidném provozu zabere cca 30minut. Opravdu záleží, kde Vás taxi bude nakládat. Také počítejte s tím, že přes den jsou cesty ucpané a vy můžete mít zpoždění. Dejte si určitě časovou rezervu (hlavně 7-9AM a 4-7PM).

Taxíkem se vyplatí jet hlavně, pokud máte ranní nebo noční let a musíte být na letišti mezi 11PM – 5AM. Okolo této hodiny je obtížnější se dostat na letiště městskou dopravou bez více přestupů a někdy zcela nemožné.

Když po příletu vystupujete z letiště, tak uvidíte spoustu taxíku, připravených ihned vyrazit. Určitě se zeptejte na cenu, většinou se jedná o dražší taxi.


AUTOBUS

Přímo na letiště se kromě auta dostanete autobusem číslo 119 ze zastávky metra Nádraží Veleslavín. Všude je zastávka značená znakem letadlo. Odtud jezdí autobus přes den každých cca 10 minut, který vás zaveze k terminálu 1 i k terminálu 2. Terminály jsou hned vedle sebe a jsou průchozí. Takže pokud vystoupíte na jiném, tak to můžete přes letiště bez problémů dojít. Cesta autobusem trvá asi 20 minut při běžném provozu.

Zastávka autobusu Nádraží Veleslavín směr letiště
Mapa metra s vyznačenu zastávkou Nádraží Veleslavín

Pokud pojedete z letiště do centra, tak zastávka autobusu směr centrum je u terminálu 2. Hned u autobusu si můžete koupit i jízdenky. Jaké jsou možnosti jízdenek zjistíte ZDE. Pokud plánujete více cestovat městskou dopravou, tak se vyplatí koupit jízdenku na více hodit (např. 72h). Více informací o městské dopravě pro turisty i v anglickém jazyce ZDE.

Na letišti je i infocentrum, kde vám pracovník městské dopravy se vším poradí a domluvíte se zde anglicky. Infocentrum je v terminálu 1 i 2.

Autobus do centra jezdí také každých cca 15 minut a zastavuje na zastávce metra Nádraží Veleslavín (konečná zastávka) a odtud se metrem snadno dostanete do centra. Tato cesta není nijak těžká a je nejlevnější.

Přes Google maps můžete vyhledávat spoje městské dopravy po celé Praze i okolí.


Airport Express

Pokud bydlíte v okolí Hlavního nádraží a nebo zde jen přestupujete a spěcháte na letiště. Tak můžete využít Airport Express autobus, který odjíždí z Hlavního nádraží přímo k letišti.

Autobus jezdí každý den, vždy po 30ti minutách.

  • Hlavní nádraží – letiště 5:30AM – 10PM
  • letiště – Hlavní nádraží 5:30AM – 9PM

Zastávka autobusu je ,,nad nádražím“ hned na hlavní ulici Wilsonova směr Holešovice.


PRAGUE LIVE LOCAL

Už znáte náš příběh? 🙂

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *