Jste na návštěvě v Praze a hledáte aktivitu, kde můžete rozvíjet svou kreativitu? Nebo se chcete třeba schovat před deštěm a užít si zajímavou aktivitu? Máme pro vás skvěle místo přímo v centru Prahy, kde si užijete kreativity až až. Smaltovaní hrníčků, talířků, cukřenek atd.. 

Něco z historie smaltování…

Smaltování má dlouhou historii. Jeho začátky sahají až do starověkých zemích dálného východu, ale za jeho objevením stojí starověký Egypt, který tuto techniku dostal do světa. Původně se technika používala jako zdobící prvek na špercích. Je možné, že právě smaltovaný náhrdelník nosila i Kleopatra.

Do České republiky se smaltování dostalo až na přelomu 18. a 19.století, kdy se u nás začalo smaltování používat při lití železa.

KDE SMALTÉRII NAJDETE?

Naše první návštěva Smaltérie byla po Vánocích. Ježíšek nám přinesl dárkový poukaz na smaltování hrníčku. Jelikož nejsme moc kreativní, tak jsme k tomuto dárku byly skeptické. Rezervovaly jsme si termín a hurá na na hrníčky. Rezervace není nutná, ale může se stát, že bude dílna plná. POZOR! Dílnu je možné platit jenom hotově (24.4.2023). Nemějte strach, na místě vám personál vše vysvětlí. A ochotně vám v průběhu tvoření radí a pomáhá. Smaltování je vhodné pro děti, rodiny i dospělé.

Dílna Smaltérie má velice dobrou dostupnost v centru Prahy. Najdete ji na zastávce tramvaje Malostranské náměstí. Můžete spojit procházku Prahy s tvořením. Pokud vás tvoření neláká, ale líbí se vám smaltované produkty, tak si můžete koupit hotový výrobek v jejich obchůdku.

TIPY K TVOŘENÍ

  • Na místě si můžete vybrat z více předmětů, které budete zdobit např. hrníček, miska, cukřenka…
  • Je dobré mít alespoň nějakou představu svého díla. Můžete se pro inspiraci podívat na Facebookové stránky smaltérie. Hodně vám to urychlí tvrobu a nebudete se zdržovat přemýšlením, co nakreslit.
  • I jednoduché motivy mohou být složité a naopak 🙂
  • Počítejte s tím, že nebudete mít hotový hrníček za 10 minut. Tvorba může trvat i hodinu a půl.

Ačkoliv jsme se tvoření bály, tak jsme odcházely s krásným suvenýrem a nezapomenutelným zážitkem. Doporučujeme všem!

Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *