Vždycky jsem měla ráda přírodu. Ať už to byla voda a nebo les. Ale čím jsem starší, tak tím více mě to tahne do hor a také víc cítím, že to potřebuju :).

Nejčastěji jezdíme na víkend do Krkonoš. Je to z Prahy kousek a máme tady svoje trasy. Většinou spíme pokaždé někde jinde, záleží na tom, kde je zrovna volno a jaká je cena ubytování. Jezdíme s mojí Rosie (border kolie – pes :D) a tak hledáme i ubytování, kde nikomu nevadí čtyřnohej turista.

Od posledního výletu si zjišťujeme dopředu, kolik se za psa platí. Vždycky jsme platili cca 150Kč na noc a to se nám zdálo optimální (samozřejmě cca 70Kč by nám přišlo úplně nejlepší), ale platit 300Kč ZA NOC (pro srovnání: ubytování pro dospělého 600Kč na noc se snídaní) je už fakt moc. Ptala jsem se, jestli v tom není i snídaně, ale prý ne. Já se po Rosie snažím vždycky uklidit, tak aby paní uklízečka neměla práci na víc. Ale vlastně není vůbec co…. vozíme si s sebou pelech, takže je převážně v něm. A při každém příchodu umejvám Rosie packy, takže je potřeba jen vyluxovat, což se dělá pokaždé.

No nic… to jen takové upozornění, pokud cestujete s pejskem. A kam tedy jezdíme? Většinou je to Pec pod Sněžkou, Úpa a Špindlerův Mlýn. Nejčastěji právě Špindl. Na úvod hned řeknu, že mi vadí jaká promenáda značek a outfitů to tu je :D. Ale asi se na to až moc zaměřuji. Naopak to tu mám ráda, protože je tu hezké náměstí, máte si kam zajít večer na jídlo (třeba Úpa je v tomto fakt špatná) a můžete odsud vyrazit na více výletů.

Jelikož sem jezdíme často, tak máme jídlo rozdělené většinou takto 😀 Na výletu si dáváme nějakou českou dobrotu. A večer (po té co nám zrušili místní super kebab) chodíme do mexické restaurace Abacante. Hrozně milá obsluha, klid a výborné jídlo.

Takže a teď naše trasy :).

MEDVĚDÍN

Medvědín je takový nejjednodušší výlet. Můžete se nechat vyvézt lanovkou a nebo si šlápnout po sjezdovce. Když dojdete na vrchol, tak se můžete po vrcholcích projít a dojít až na mokřady. Dolů můžete jít přes Horní Mísečky a nebo rovnou dolů po sjezdovce.

PRAMEN LABE

Je to trošku výšlap přes kameny a pěkně do kopce. Přiznám se, že jsem to šla pouze jednou a je to už nějaká doba. Ale je to také hezký výlet.

SNĚŽKA

Co by to byla návštěva Krkonoš bez výšlapu na Sněžku. Snažím se ji vyšlápnout každý rok už nějakých pár let. Cest na ni vede více. Za mě nejlepší cesta (výhledově i náročností) je vyjet ze Špindlu autobusem na Špindlerovu boudu (50Kč za osobu) a odtud se vydat na cca 1,5h trasu, která sice začíná menším kopcem, ale pak je to skoro celé po rovince a dojdete pod Sněžku, odkud už je to náročnější :). Ze Sněžky je krásná cesta dolů buď přes Řůžohorky (když chcete do Pece) a nebo přes Luční boudu dolů po hřebenu až do Špindlu. Trasa je to hodně z kopce a malinký sráz dolů někde, ale podle mě je to nejhezčí cesta dolů. Pokud budete mít hezké počasí tak je to taková ,,kochačka“. Tuto cestu chodíme nejčastěji.

MORAVSKÁ CHATA

ÚPLNĚ NEJHEZČÍ CESTA. Není až na jeden první kopec vůbec náročná. Většinou tu jdeme bez lidí a hlavně je tu nádherný výhled. Cesta je ideální i s dětmi, protože je zde i náučná stezka. Máme tuto trasu hodně rádi a chodíme ji v každém ročním období. Je i skvělou volbou, pokud jste unaveni po předchozí tůře.

Start je stejný Špindlerova bouda. Sem se dostanete autobusem i pěšky. Ale my jezdíme většinou autobusem, abychom ušetřili čas :). A u výstupu z autobusu se dáte na opačnou stranu od Sněžky. Jsou zde jen dvě hlavní cesty, tak to určitě neminete a pak už se držíte ukazatelů. Samozřejmě si cestu můžete prodloužit a neuhnout hned na prvních odbočkách.

Na Moravské chatě si dejte něco dobrého k jídlu. Výborně tu vaří. Ale pozor, nesmíte dovnitř s pejsky (ani na Luční boudě). Příjde mi to docela smutné. Minule hrozně pršelo byla zima a my se chtěli najíst. Nemohli jsme ani do vstupní chodby, která je ještě daleko k restauraci. Takže když se chcete najíst vevnitř a máte pejska, tak máte prostě smůlu. Chápu, že to má svůj důvod, ale kdyby byla možnosti si dát alespoň něco do ruky nebo si jen na chvíli sednout v teple a oschnout, tak by to nějaké penízky hodilo. Ale je tu krásně :).

Od Moravské chaty je to už jenom z kopce podél sjezdovky. Ano, je tu krásná schovaná sjezdovka, kam bych v zimě chtěla jet lyžovat. Protože tu nikdo není!!! 🙂

Celá trasa trvá cca 2-3 hodiny, záleží jak jdete rychle. Hned bych se teď sebrala a dala si ji znovu :). Nakonec dorazíte k lanovce na Medvědín a pak hned do centra.

P.S. Mají tu i super bobovku. A je fakt dlouhá! 🙂


Vždycky, když jsem na horách, tak si představuju, jaké by to bylo tu bydlet. Hrozně mě ta představa láka. A ještě víc mě láká mít tu vlastní penzion. Starat se o hosty, radit jim s výlety a snažit se, aby si odpočinuli a užili si dovolenou. Vždycky jsem chtěla mít svůj penzion :). Nevím, jestli bych vydržela žít tu delší dobu (pokud bych neměla nějakou práci s lidmi, ale jen online), ale tak rok dva v přírodě mimo přeplněné centrum, mimo neustálý stres a honění.… To by bylo krásné.

Poslední dobou se vůbec nedivím lidem, kteří utečou z velkoměsta a odstěhují se někam do přírody. Celkem jistě dokážu říct, že já jsem mětský tip :D. Nejsem člověk, který by doma měl malou farmu, pekl chleba a pěstoval všechno možné. Ale moje práce, kterou teď dělám s výhledem na les, čerstvý vzduch a tepláky. Taková představa se mi moc líbí :).

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *